Vstupenka ZDARMA! Vstupenka platí i na ostatní souběžné veletrhy.
Hledáš (lepší) práci? Přijď na veletrh FOR JOBS aneb pražské průmyslové veletrh jsou za rohem
Již jen několik dní zbývá do začátku pražských průmyslových veletrhů, které proběhnou na výstavišti PVA EXPO PRAHA Letňany ve dnech 9. až 12. května 2017. Souběh veletrhů FOR INDUSTRY, FOR SURFACE, FOR ENERGO Smart, FOR LOGISTIC, FOR WELD, 3Dexpo a FOR INDUSTRY si rozhodně nesmí nechat ujít žádný zájemce o novinky na poli průmyslových technologií a trendů.


Devátý až dvanáctý máj, pražských průmyslových veletrhů čas
PRŮMYSLOVÉ VELETRHY PRAHA jsou za rohem

Již jen posledních několik dní zbývá do začátku PRŮMYSLOVÝCH VELETRHŮ PRAHA, které proběhnou na výstavišti PVA EXPO PRAHA v Letňanech ve dnech 9. až 12. května 2017. Souběh veletrhů FOR INDUSTRY, FOR SURFACE, FOR ENERGO Smart, FOR LOGISTIC, FOR WELD, 3Dexpo a FOR INDUSTRY si rozhodně nesmí nechat ujít žádný zájemce o novinky na poli průmyslových technologií a trendů. Vše bude navíc větší, než kdy dříve.
FOR SURFACE představí širokou škálu řešení pro dokončovací procesy.


HANNOVER MESSE 2017 (pondělí 24. – pátek 28. dubna)

Smart Factories – chytré továrny – to je mix složený z automatizační techniky, digitálních dvojčat, robotů a umělé inteligence. Souhru těchto technologií a cestu do budoucnosti s kyberfyzikálními systémy ukážou odborné veletrhy Industrial Automation a Digital Factory. Obě akce zastřešuje veletrh HANNOVER MESSE.


Začíná být tradicí, že druhý květnový týden je na výstavišti PVA EXPO PRAHA ve znamení přehlídky produktů, strojů a nejnovějších technologií z oborů strojírenství, logistiky a energetiky. Ve dnech 9. – 12. května 2017 se uskuteční PRŮMYSLOVÉ VELETRHY PRAHA a organizátoři pro vystavovatele i návštěvníky již nyní chystají spoustu zajímavých akcí.

INDUSTRY 5.0 neboli Průmyslová revoluce v Letňanech
Tímto heslem chtějí organizátoři dát odborné veřejnosti najevo, že dělají maximum pro to, aby všem zúčastněným stálo za to se PRŮMYSLOVÝCH VELETRHŮ PRAHA 2017 zúčastnit. A jaké jsou tedy cíle této „Průmyslové revoluce“? Především jde o to, aby bylo vystavovateli zaplněno co nejvíce ze 6 výstavních hal, které areál PVA EXPO PRAHA nabízí. Jak toho dosáhnout? Kromě již osvědčených výhod pro vystavovatele, jako jsou zdarma vstupenky v neomezeném množství, zviditelnění v rámci reklamní kampaně, možnost pronájmů sálů pro semináře, workshopy a v neposlední řadě také individuální přístup ze strany organizátora, je připravena skutečně revoluční nabídka.

Pro vystavovatele, kteří chtějí oslovit zákazníky především z Prahy a oblastí na sever, západ a jih od hlavního města a využijí ke své prezentaci právě PRŮMYSLOVÉ VELETRHY PRAHA 2017, jsou připraveny speciální cenové nabídky a výhody – např. bonusy podle velikosti výstavní plochy, zvýhodněná cena výstavní plochy pro stroje atd. Vystavovatelé mohou jako každý rok přihlásit své nejinovativnější výrobky či technologie do soutěže GRAND PRIX. Ocenění TOP EXPO si pak odnesou nejpůsobivější výstavní expozice.


EuroBLECH 2016 otevře pro návštěvníky své brány v Hannoveru 25. – 29. října 2016. Veletrh bude opět místem setkání odborníků z oblasti zpracování plechu z celého světa, kteří počítají s tím, že zde naleznou ještě dokonalejší strojní vybavení a inovativní řešení výrobních postupů. Na návštěvníky zde čeká rozsáhlá nabídka produktů od konvenčních systémů až po řešení high-tech a přehled o nejnovějším technologickém vývoji ve zpracování plechu. Letošní téma veletrhu EuroBLECH 2016 “Nová generace zpracování plechu” odráží trend digitalizace a chytré výroby při moderních postupech ve výrobě plechu. Pět měsíců před začátkem veletrhu hlásí organizátoři z Mack Brooks Exhibitions další rozšíření výstavní plochy vedoucího světového obchodního veletrhu tohoto výrobního odvětví.


Minulý týden patřily prostory PVA EXPO PRAHA technickým novinkám ze všech oborů průmyslu. Ve dnech 10. až 13. května 2016 navštívilo jarní průmyslové veletrhy FOR INDUSTRY, FOR ENERGO, FOR LOGISTIC, FOR 3D a FOR INFOSYS a veletrh Reklama Polygraf přes 13 tisíc lidí. Na hrubé výstavní ploše převyšující 7 000 m2 mohli zájemci obdivovat expozice více než 200 vystavovatelů.


Začátkem května se otevřou brány PVA EXPO PRAHA všem návštěvníkům jarních průmyslových veletrhů. Soubor zahrnuje veletrh FOR INDUSTRY zabývající se strojírenskými technologiemi, veletrh FOR ENERGO zaměřený na výrobu a užití energie, FOR LOGISTIC pro logistiku, skladování a manipulaci, veletrh FOR 3D pro 3D technologie a letos poprvé veletrh informačních systémů pro průmysl – FOR INFOSYS. Kromě široké nabídky nových výrobků a technologií se může odborná veřejnost těšit také na tematické přednášky a semináře. První den veletrhů, tedy 10. května, se navíc uskuteční 2. ročník ENERGO SUMMITu s mezinárodní účastí řečníků.


I minimální kontaminace tryskacího materiálu olejem (stačí několik kapek), mastnotou, představuje velkou komplikaci nejen pro následnou úpravu povrchu, např. lakování, ale pro tryskací stroj. Při tryskání dochází k odlupování a rozbíjení částic abraziva, které pak vytvoří jemný prach, který absorbuje mastnotu. Mastnota spolu s abrazivem cirkuluje v tryskacím stroji a mastnotu neustále přenáší na další a další výrobky. Zároveň dochází k zanášení stroje, filtrů, separace, i přes nastavení doporučených hodnot přestává fungovat tak, jak by měla.
Řešením je použití unikátního prostředku Ultimate od fy PantaTec, který tento problém řeší.


Veletrh HANNOVER MESSE 2016 se uskuteční ve znamení propojeného průmyslu. 5 000 vystavovatelů budou během pěti dní předvádět technologie pro továrny a energetické systémy přítomnosti a budoucnosti. USA, jako partnerská země, představí hightech „Made in America“. Prezident Spojených států amerických Barack Obama využije nejvýznamnější průmyslový veletrh, aby podpořil transatlantickou obchodní dohodu (TTIP).
Na konci článku máte možnost získat osobní bezplatnou elektronickou permanentní vstupenku!


S blížícím se konání největších vídeňských veletrhů průmyslových technologií a inovací v Rakousku INTERTOOL a SMART AUTOMATION AUSTRIA 2016, které se konají jednou za 2 roky, bychom Vás rádi informovali, že v rámci těchto veletrhů se první den veletrhu, 10. května 2016 uskuteční INTERNATIONAL BUSINESS DAY, v rámci kterého ve spolupráci s hospodářskou komorou Slovinska plánujeme v odpoledních hodinách slovinsko-slovensko-česká B2B setkání (více informací na vyžádání).
Rádi bychom Vás také informovali, že po předchozí registraci u Schwarz & Partner, budou na tyto veletrhy poskytnuty odborným návštěvníkům vstupenky zdarma.


Další ročník průmyslových veletrhů se uskuteční v PVA EXPO PRAHA ve zcela novém termínu, a to 10. – 13. května 2016. Hlavním důvodem změny je zájem o veletrhy ze strany významných subjektů, které se doposud veletrhu neúčastnily kvůli nevyhovujícímu termínu. Nově se tak otvírají jak nové možnosti veletrhu, tak i zvýšený zájem ze strany významných vystavujících firem a návštěvníků.

Tradiční veletrhy FOR INDUSTRY, FOR ENERGO a FOR LOGISTIC budou rozšířeny o veletrh 3D technologií FOR 3D, veletrh informačních systémů pro průmysl FOR INFOSYS a mezinárodní dopravní veletrh FOR TRANSPORT. Vystavovatelé předvedou pestrou nabídku nových produktů a technologií, připraveny budou i tematické přednášky a semináře. Další novinkou roku 2016 je prodloužení termínu konání ze tří na čtyři dny.


This year’s ESTAL Congress took place on 17 and 18 September 2015 in Porto (Portugal). After Munich in 2011 and Krakow in 2013, the ESTAL Congress 2015 was again a success. Organised together with Portuguese national association APAL, the congress attracted 130 delegates from 16 countries in Porto.
Ten suppliers of aluminium surface treatment supported the congress organisation as sponsors and showed their products in a small exhibition hall of the hotel Porto Palacio. As in 2013, Axalta Coating Systems was the key sponsor of the event whereas CIN Industria S.A., the international paint producer based in Portugal, acted as the main sponsor.
This year congress was placed under the slogan “Sustainable Surface treatment” and more than 20 speakers offered their insights from different perspectives on various aspects of sustainability in aluminium finishing.


Surplex umožňuje zákazníkům nakoupit i prodat stroje a zařízení na svém aukčním portále, jež se může pochlubit dlouholetou tradicí. Surplex se zabývá nejen prodejem a nákupem strojů, které jejich stávající majitelé již nepotřebují, ale také oceňováním strojů či odborným poradenstvím.
V oblasti povrchových úprav nabízí společnost Surplex celou řadu specializovaných strojů. Co se týče kategorie povrchové úpravy kovů, pak lze na webových stránkách společnosti nelézt například čistící stroje, tryskací zařízení, lakovací linky či průmyslové vibrátory.


Firma INMACH s.r.o. dodává a dále prodává obráběcí stroje, hydraulické nůžky a tvářecí stroje od předních výrobců, které se vyznačují vysokou kvalitou, spolehlivostí a dokážou uspokojit i ty nejnáročnější požadavky každého zákazníka. Všechny námi nabízené obráběcí stroje jsou ideálními pracovními nástroji, které slouží k obrábění kovů, dřeva, skla, umělých hmot, keramiky a dalších materiálů.


Tradice 41 let, kterou drží konference Projektování a provoz povrchových úprav, ji řadí mezi nejstarší v tohoto oboru. Letos se účastníci sešli ve dnech 11. a 12. března 2015 opět v Praze v hotelu Pyramida.